Nebaví vás klasické žehlenie? Tomuto na chuť možno prídete.

Vďaka enkaustike, kde žehlíte prekrásne obrazy za použitia farebných voskov, si túto činnosť obľúbite. Aj keď nejde o oblečenie 😉

Reč je o enkaustike, antickej technike maľovania horúcim voskom, ktorá vám prinesie mnoho prekvapení a radosti.

Je to jednoduchá a nevšedná technika maľovania. Pri tejto technike vypnete, zabudnete na starosti a povinnosti všedného dňa. Obľúbi si ju každý, kto ju po prvý raz skúsi. Budete nadšení z toho, čo všetko touto technikou vytvoríte.

Hoci je pre vás možno novinkou, enkaustiku poznali už kultúry Grécka a Egypta pred niekoľkými tisíckami rokov. Maľovalo sa ňou na drevo, kameň alebo murivo. Dnes sa vďaka moderným technológiám otvorila širokej verejnosti a patrí k populárnym kreatívnym formám výtvarného umenia.

Pri tejto technike je včelí vosk, do ktorého je pridaný farebný pigment, nanášaný enkaustickou žehličkou na rôzne druhy podkladov /nesavý papier, drevo, textil, keramika, či dokonca smalt/. Pri nanášaní vosku sa používajú aj iné tepelné nástroje – enkaustické pero s vymeniteľnými násadkami, vyhrievacie dosky alebo teplovzdušné pištole.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je fialove-kvety-2.jpg

Je to hravé, jednoduché tvorenie, ku ktorému nie sú nutné umelecké znalosti a vedomosti.

20140828_163910 (2)

Enkaustika je vynikajúcim nástrojom ako objaviť svoje skryté umelecké schopnosti a spontánne vyjadriť svoje vnútorné pocity. Enkaustika funguje aj ako terapia. Liečivá enkaustika v súčasnosti získava veľkú popularitu.

Maľovaním horúcim voskom sa dajú vytvoriť farebné obrazy s neobvyklou hĺbkou, ezoterickým vyžarovaním a liečivou silou. Enkaustikou vytvárame neopakovateľné maľby – abstraktné obrazy, vysnívané krajiny, stromy, kvety, more, západy slnka a iné prírodne scenérie.

Výhodou enkaustických malieb je, že nedochádza ich starnutím ku strate farebnosti – včelí vosk je totiž odolný voči vlhkosti.

Čo vám enkaustika prináša?

– nájdete v sebe umelecké schopnosti
– tvoríte
– naučíte sa predstavivosti
– vzdelávate sa
– učíte sa farebnosti
– je to liečebná terapia
– svojou tvorbou vyjadrujete svoj stav a emócie, tým si pomáhate prekonávať svoje každodenné problémy v živote
– potešíte nie len seba, ale aj iných, keď ich obdarujete svojou umeleckou prácou.

Chcete začať tvoriť enkaustikou? Čo potrebujete a ako začať nájdete v online kurze enkaustika zDARma

TVORÍME FARBAMI
Tento blog je miestom, kde si môžete okrem projektu TVORÍME FARBAMI OZ prečítať články
od Janky Bakičovej, ktorá je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.