Ako má ovplyvnila fraktálna kresba

Nastal čas na zmenu. Sedem rokov sa venujem Enkaustike a teraz do môjho života vniesla nové možnosti Fraktálna kresba.  Hoci Enkaustika ako tvorba je potrebná v mojom živote, hľadala som niečo nové.  Potrebovala som v sebe prebudiť  i nové formy kreslenia. Vosky a nástroje, ktoré používam pri maľbe horúcim voskom už veľmi dobré poznám.

Fraktálna kresba je energetická kresba. Jej sila vibrácií preniká do našich myšlienok, pocitov a celého tela. Kreslením fraktálov – častíc sa otvárate vyššiemu vedomiu a tak uvoľňujete kreatívnu energiu. Je to kresba maľovaná so zatvorenými očami a vymaľovaná pastelkami už otvorenými očami. 

Enkaustika  a fraktálna kresba sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života. 

Začiatky sú určené na štúdium a tak to bolo aj so mnou. Absolvovala som kurzy a získala dôležité informácie ohľadom kresby.

certifikat fraktalna kresba Jana Bakicova

Kreslila som celé dni. Medzi jednotlivými diagnostickými a intuitívnymi kresbami som potrebovala trochu relaxovať aj inou formou kresby.

Ak sa venujete umeleckej činnosti potrebujete maľovať aj trochu tematicky. Vo fraktálnej  kresbe to umožňuje kreslenie tzv. umeleckého fraktálu.

Kreslenie témy umeleckého fraktálu so zatvorenými očami vo vás vyvoláva zvláštne pocity a vnemy. Kreslíte a máte pocit, že vaša kresba je krásne umiestnená na celom papieri.

Omyl. Otvoríte oči a zistíte, že kresbu máte posunutú doľava či doprava alebo hore či dole. Je potrebné sa sústrediť a premietať si to, čo kreslíte. Všetko sa maľuje čiernym perom a vcelku. Kresba tvorí uzatvorený celok.

Pozreli ste si video? Moje prvé kresby umeleckého fraktálu. Je to iné ako maľovanie voskami. Predstavíte si tému a začnete kresliť. Zaujímavé a až fascinujúce je záver kresby. Na prvý pohľad kresba pôsobí ako, keby to kreslilo dieťa. Vyberáte pastelky a dávate kresbe i farebný tón a postupne sa vám kresba mení na umelecké dielo.

Počas kreslenia jednotlivých kresieb sa s vami dejú dobre i dá sa povedať zvláštne záležitosti. Čo mám konkrétne na mysli? Kreslením som v sebe spomalila konania, myslenia a jednania. Každý prežíva jednotlivé obdobie kreslenia inak. Dokonca u niekoho kresba môže vyvolať i zvýšenú teplotu, potenie. Ja túto výzvu stále beriem, že je to  v prospech mňa  a  všetko sa deje  preto, aby sa mi zlepšoval život.

Dôležité je pre seba urobiť niečo nové a venovať si chvíľku v tomto uponáhľanom živote. Chcete si skúsiť i vy fraktálnu kresbu? Napíšte mi a dohodneme sa.

TVORÍME FARBAMI
Tento blog je miestom, kde si môžete okrem projektu TVORÍME FARBAMI OZ prečítať články
od Janky Bakičovej, ktorá je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • E-kniha Tri zakliate slová
  • Návod, ako odkliatim troch slov ALE, NESKUTOČNE a STRAŠNE si viete zlepšiť svoju komunikáciu.

  • E-kniha 4 farebné kľúče k Vášmu životu
  • 4 farebné kľúče k Vášmu životu E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

  • Kategórie
  • Strretneme sa na Facebooku